O firmie
Oferta
Zaufali nam
Dojazd
Kontakt
Rodzaje
Oczyszczarki ACF
Oczyszczarki RS
Piaskarki warsztatowe - części
Pistolety do piaskowania
Plotery tnące SUMMA
Folie do piaskowania
Kliparty
Opis
Naświetlarki UV
Folie

INSTRUKCJE / Montaż oprawy i dyszy

       Warunkiem niezawodnej pracy dyszy jest prawidłowe wmontowanie węża w oprawę do dysz.

Typy opraw

       Typ oprawy jaki należy zastosować, uzależniony jest od średnicy zewnętrznej węża do piaskowania. Wyróżnić możemy między innymi następujące typy opraw:

  Oprawy typu NHP (z tworzywa)
Oprawa typu NHP do dysz profilowanych Nazwa oprawy: Średnica węża:
NHP-3/4 33 mm [DN 19 / 7 mm]
NHP-1 39 mm [DN 25 / 7 mm]
NHP-2 48 mm [DN 32 / 8 mm]
NHP-3 43 mm [DN 38 / 9 mm]
Opis:
Najbardziej popularny typ opraw do dysz profilowanych. Wysoka jakość tworzywa zapewnia żywotność i małą wagę oprawy.

  Oprawy aluminiowe
Oprawa luminiowa do dysz profilowanych Nazwa oprawy: Średnica węża:
Oprawa na wąż DN 25 / 7 39 mm [DN 25 / 7 mm]
Oprawa na wąż DN 32 / 8 48 mm [DN 32 / 8 mm]
Opis:
Oprawa aluminiowa zapewnia większą odporność na uszkodzenia mechaniczne od opraw z tworzywa, zaś wykorzystanie stopu aluminium pozwoliło zachować niską wagę oprawy.

Instrukcja montażu:

       Do oprawy do dyszy, od strony gwintu służącego do wkęracania dyszy, należy włożyć w gniazdo uszczelkę gumową i wkręcić od czoła dyszę. Po upewnieniu się, że dysza dociska do uszczelki, należy cofnąć ją wykręcając o około 1/4 obrotu.
       Wąż należy obciąć prostopadle do jego osi dbając o to, aby płaszczyzna przeciętej ścianki była możliwie gładka. Następnie wkręcając wąż od strony gwintu dwuwchodowego (wąż można uprzednio posmarować towotem) wprowadzić w oprawę tak głęboko, aż wąż oprze się o uprzednio umieszczoną w oprawie uszczelkę, tym samym skutkując dociśnięciem węża do uszczelki, a uszczelki do dyszy. Następnie należy dokręcić dyszę do oporu.
       Ostatnim etapem montażu jest przymocowanie oprawy do węża za pomocą wkrętów zabezpieczających, które należy wkręcić w stożkowe otwory na oprawie. Zabezpieczają one przed ewentualnym wysunięciem się węża.

Uszczelka do dysz profilowanychUwaga!
Stosowanie uszkodzonej lub źle zamontowanej uszczelki, albo praca bez niej, spowoduje trwałe uszkodzenie zarówno dyszy, jak i oprawy!
Dyszy nie wolno rzucać, ani uderzać. Jej uszkodzenie może ponadto spowodować zanieczyszczenie ścierniwa ciężkimi lub ostrymi elementami typu opiłki metalu, kamienie etc.


Strona główna Wstecz Wskocz na górę strony
© Copyright by HERUBIN, ul. Narutowicza 18, 62-730 Dobra, tel.: 513 510 000, (63) 219 11 11, fax: (63) 219 11 33 herubin.pl